Dlaczego Czwartacy?

W naszym Szczepie działają 3 piony – zuchy, harcerze oraz wędrownicy. Staramy się, aby dzieci oraz młodzież uczestniczące
w zbiórkach mogły wykorzystać zdobytą wiedzę oraz umiejętności w praktyce. Samodzielnie organizujemy obozy letnie oraz zimowiska, mamy zachowany ciąg wychowawczy, posiadamy własne harcówki w obydwu szkołach, przy których działamy, dbamy, aby każdy członek Szczepu posiadał swój mundur, mamy prężnie działające social media (facebook, instagram), współpracujemy
z dawnymi instruktorami Szczepu, dokładamy wszelkich starań, aby kadra była dobrze wyszkolona, dbamy o obrzędowość szczepową, mamy wsparcie w Szkołach, w których działamy jak i w Rodzicach naszych podopiecznych, większe wydarzenia Szczepu odbywają się w szkolnej jadalni.

Co zrobić, żeby wstąpić do Szczepu?

Krok 1

Zorientuj się czy organizujemy zbiórki w szkole, do której chodzi Twoje dziecko.

Działamy w dwóch krakowskich szkołach publicznych na terenie Kozłówka oraz Kurdwanowa – SP 123 przy ul. Okólnej 16
oraz SP 149 przy ul. Franciszka Bujaka 15.

Krok 2

Następny krok to zbiórka. Dla każdego pionu odbywają się one raz w tygodniu. Dowiedz się, kiedy przyprowadzić swoje dziecko na pierwszą zbiórkę, kliknij tutaj.

Krok 3

Drużynowemu/drużynowej podaje się imię, nazwisko oraz numer PESEL dziecka. Po wpisaniu tych informacji przez drużynowego/drużynową do systemu, rodzic na maila otrzymuje link, gdzie wypełnia zgody, RODO, inne dane dziecka, itp.