Kilka słów o naszej drużynie…

Miejsce zbiórek: harcówka przy SP 123 w Krakowie
Termin: wtorki, 17:04 – 18:34
Kto: uczniowie klas IV-VIII SP
Kontakt: dh. Maria Wicher, marysia.wicher@zhp.net.pl

Jednostka harcerzy w wieku 10-13 lat działająca od 1974 roku na osiedlu Na Kozłówce. Poznajemy siebie, uczymy się podstaw harcerskiego życia i przeżywamy w swoim gronie niesamowite przygody. Mamy mnóstwo pomysłów, które przy odpowiedniej konsultacji z kadrą możemy przerażać w życie np. Domki dla nietoperzy, Discord drużyny… Z czasem będzie ich coraz więcej!

Naszym polem służby jest otaczająca nas fauna i flora. Podczas zbiórek czyścimy teren szkoły, a jak będzie szło nam to już za dobrze, przerzucimy się na całe osiedle. Poza sprzątanie środowiska budujemy różne schronienie dla zwierząt. Wykonaliśmy już karmniki (które uzupełniliśmy, jak tylko spadł śnieg), oraz domki dla nietoperzy. Jeszcze nie wiemy, co będzie naszym kolejnym zadaniem, ale pomysłów nie brakuje.