Kilka słów o naszej gromadzie…

Miejsce zbiórek: harcówka przy SP 149 w Krakowie
Termin: poniedziałki, 16:04 – 17:34
Kto: uczniowie klas I-III SP
Kontakt: hm. Mariusz Leńczuk, mariusz.lenczuk@zhp.pl

Współdzielimy harcówkę z drużyną harcerską “Wawer”, z którą ściśle współpracujemy. W gromadzie jest nas bardzo dużo, a harcówka jest bardzo mała, więc przez wiele zbiórek albo tuptamy po okolicy, albo organizujemy się w sali lekcyjnej lub na szkolnym korytarzu obok harcówki.

Gromadę w 2021 r. założyła pwd. Magdalena Cieśla. Jej przybocznymi byli dh. Iga Kowalik oraz dh Krystian Jakieła. Obecnie drużynowym jest hm. Mariusz Leńczuk, a przybocznymi dh. Iga Kowalik oraz dh.Hanna Masłowska.

Barwy gromady są zgodne z barwami szczepu, posiadamy bordowe chusty z białą lamówką generalską oraz bordowe naramienniki. Jedynym szczegółem, który nas odróżnia od innych jednostek szczepu, jest prawy naramiennik, na którym namalowaliśmy czarną stópkę z białą czwórką.

Gromada posiada swoją obrzędowość: okrzyk, piosenkę, buławę głosu, zwyczajowe rozpoczynanie i kończenie zbiórki. Obecnie pracujemy nad totemem lub proporcem – tego jeszcze do końca nie wiemy. Zdobywamy tropy, sprawności indywidualne oraz gwiazdki zuchowe. Podzieliliśmy się na szóstki, ale pracę nad wspózawodnictwem szóstek rozpoczniemy w styczniu.

Jesteśmy bardzo aktywni. W tym roku poza poniedziałkowymi zbiórkami uczestniczyliśmy już w biwaku z drużyną wielopoziomową „Wawer”, Jesiennym Złazie Hufca, Akcji Znicz, Śpiewankach patriotycznych, szczepowych andrzejkach, a to dopiero początek!