Nasze potrzeby, czyli jak można nam pomóc

Ufamy, że jeśli weszli Państwo w tę zakładkę chcecie i jesteście w stanie nam pomóc. Poniżej przedstawiamy formy pomocy, w jakie możecie Państwo się zaangażować.

1. Pomoc finansowa:
Darowizna finansowa. Darowiznę można przekazać organizacji realizującej cele określone w art. 4. ustawy o działalności pożytku publicznego. Przekazywana jest ona w roku podatkowym, z którego się rozliczamy. O kwotę darowizny pomniejszana jest podstawa do opodatkowania. Odliczeniu od dochodu podlegają wydatki w wysokości dokonanej darowizny, nie wyższe jednak niż 6% dochodu w przypadku darowizn dokonywanych przez osoby fizyczne i 10% dochodu w przypadku darowizn dokonywanych przez osoby prawne.
Przekazanie 1% podatku dochodowego. Wypełniając własne lub firmowe zeznanie podatkowe mogą Państwo wesprzeć naszą działalność przekazując nam 1% podatku – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Pełna informacja odnośnie wpłacania 1% znajduje się w dziale „przekaż 1%”.

2. Pomoc rzeczowa:
Materiały, których zużywamy najwięcej to materiały biurowo – papiernicze. Zuchy zużywają duże ilości kredek, farb, papieru, plasteliny itd.. Potrzebne są nam również nożyczki, kleje, papier kolorowy, tonery do drukarek, ołówki, długopisy, koszulki do dokumentów, i wszelkiego rodzaju sprzęt biurowy (zszywacze, dziurkacze, itp.). Nie pogardzimy też sprzętem komputerowym (do drukowania planów pracy, konspektów czy dokumentów). Przyda nam się również sprzęt sportowy (piłki do gry, sprzęt wodny, np. pontony), pionierski (saperki, szpadle, toporki, piły, młotki, itp.), noclegowy (na biwaki, obozy i rajdy), np. namioty, kanadyjki, koce itd.

3. Pomoc organizacyjno – logistyczna:
Nasz szczep stara się organizować zuchom i harcerzom jak najwięcej rajdów, biwaków, obozów i zimowisk. Czasy się zmieniają – teraz za wszystko trzeba płacić. Pomocą dla nas będzie transport samochodowy lub autokarowy „po kosztach” (lub za darmo), tania baza noclegowa czy magazyn, w którym składować będziemy mogli sprzęt.

Jak widać z powyższej listy potrzeby są spore, nie liczymy jednak tylko na pomoc z zewnątrz. My również we własnym zakresie staramy się zapewnić dzieciom wszystko to, co umożliwia pracę w gromadach i drużynach harcerskich.
    Każda pomoc, to jedna troska, jeden problem mniej dla nas. Jeśli możecie Państwo pomóc, będziemy bardzo wdzięczni.

W sprawach związanych ze wsparciem naszego szczepu prosimy o kontakt z dh Patrycją Gawlik pod numerem telefonu 604-135-718.